Info

RymarovSkate je často aktualizovaná webová stránka věnovaná Rýmařovské scéně skateboardingu a lidem kolem něj. Naleznete zde dění okolo nás, ale i všeho ostatního co tato kultura sebou přináší.

Historie

RS neboli Rýmařov skateboarding je skupinka nadšenců, která působí v Rýmařově už nějaký ten pátek. Přesné datum založení bohužel nikdo nezná. Mohlo vzniknout někdy v létě roku 2006. Zakladateli jsou Jakub Puda a Honza Gottvald, kteří se pokoušejí o rozvoj RS, jak je to jen možné.

První deska v Rýmařově se objevila zhruba někdy na začátku nového tisíciletí. Jak čas běžel, objevovalo se tu více a více lidí co jezdili. Částečně díky městu, které bohužel neposkytovalo finance na zázemí většina z nich také končí. Nakonec přichází trochu zlomoví rok 2006, kdy začali jezdit již místní lokálové, mezi nimiž je například Vojta Kučera a Jakub Puda, který později vytáhne i Honzu Gottvalda. Většinu roku 2006 a 2007 se trávilo na legendárním plácku u Penny Marketu (Penoš), kde jezdí a jezdila většina lokálu. Naleznete tam dobrý povrh, patníčky a pro pár odvážlivců i gap. V roce 2007 jsme poprvé ukázali světu naše video s názvem "Boom Bomb", které se natočilo během dvou dnů. Video bylo v našem okolí hodnoceno poměrně hodně dobře. Proto jsme rozhodli v natáčení videí rozhodně pokračovat. Postupem času se začalo i fotit, přišli první zranění, ale i hezké zážitky na různých tripech po ČR. Přibylo mnoho nových přátel i lidí, kteří začali jezdit v našem městě. Pro nás všechny skejťáky v Rýmařově se stává RS takovou naší druhou rodinou. Dlouho jsme zkoušeli vybudovat zázemí pro tuto kultůru sami, jen z naší dobré vůle. Z vlastního volného času a z našich děravých kapes. Bohužel jsme nepočítali se špatnými okolnostmi jako jsou například lidé v našem městě. Každá naše vyrobená věc (grindbox, rail, bang,atd...) byla obvykle zničena do týdne od její výroby. V listopadu roku 2008 jsme tedy opět zavítali na úřad pro rozvoj města a tam jsme nakonec promluvili do duše našim úředníkum, kteří povolili jisté finance na vybetonování plácku na Palackého ulici. Následující rok 2009 byl klíčový, jelikož už jsme ani nedoufali a město nám po něuvěřitelné době v září konečně vyhovělo a postavili nám náš první oficiální Rýmařovský skatepark. Ještě ani nezaschnul pořádně nátěr a my už jsme byly jako první kdo ho testoval. Po zhruba dvou týdnech, už takřka každý z nás tam utrpěl nějaký ten úraz (otřes mozku, vybitý zub, naražené zápěstí a odrovnané kotníky), ale i přesto jsme byly šťastný, že tu vůbec něco máme. Do konce roku 2009 se stihlo ještě dodělat oplocení dřevem, takže si připadáte tak trochu jako v kryté hale. Na začátku roku 2010 se konečně rozhodlo nad větším projektem "Transfusion" (viz. sekce). Také se během tohoto roku RS rozrostlo o další nové členy a zřejmě ještě další přibudou. Uspořádali jsme také poměrně slušný Money Contest, který plánujeme pořádat i v následujících letech.