Info

RymarovSkate je často aktualizovaná webová stránka věnovaná Rýmařovské scéně skateboardingu a lidem kolem něj. Naleznete zde dění okolo nás, ale i všeho ostatního co tato kultura sebou přináší.

Rozhovory

Filip Tomeš

please wait...
Dlouho jsme zvažovali koho dalšího požádat o rozhovor. Rozhodnutí padlo na Filipa Tomeše, který je asi jeden z nejvíce progresivních lidí, už od počátku jeho příchodu k nám do RS. Tráví na skejtu víc času než je asi zdrávo, ale taky to jde posléze vidět na jeho jízdě a odjetých vražd, takže tu má rozhovor zaslouženě. Čusíček Filipku poprosim tě aby si začal ty a nejdřív nám o sobě něco řekl

- Čau čau, tak jsem Filč jsem fakt hroznej šprt, rád jím a rád chodím ven s kámošema a nejraději samozdřejmě skejtuju a to už budou skoro 2 roky


Jo skvělej popis , líp to nešlo. Děláš gympl se všeobecným zaměřením. Přemýšlel si už o tom čím by si chtěl být dál, co vlastně od života očekáváš?

- Jen tak stručně.O tom jsem ještě zase tak nepřemýšlel, ale jak semi ta škola krátí tak čím dál víc uvažuju o tom že nechci do práce a že chci být žáček až do hrobu (smích). Ale kdybych tak měl zapřemýšlet, tak bych se možná viděl ve funkci nějakýho obhájce nebo třeba manažera. Ale to mám teďka bohužel jen v hlavě.


Obhájce, to se budeš muset ještě hodně učit , no radši pojdme probírat skate. Jak řešíš nedostatek skateboardingu přes zimu?

- Soudy jsou moje... Přez zimu, když se nedá skatovat tak namě prijde takový depresivní období,vymýšlím co bych a kde bych,ale stejne nikdy nic nevymyslím..občas si zajdu na snb,ale stim už je asi letos konec protože semi rozpadlo vázání (R.I.P. vázko)


(R.I.P. Vázko) To me mrzí (smích). Říkal jsi že už to budou 2 roky co si začal skejtovat tak mi řekni jak si se ktomuhle sportu dostal a jestli je nějaká činnost která tě naplňuje stejně jako skateboarding? Nebo je to prostě nenahraditelný pocit?

- Tak ke skejtu mě dostal můj kámoš, abych to objasnil myslím, že si to byl zrovna ty (Honza Gottvald) a začlo to asi takovým tím malým skatem - fingerboardem se kterým jsem si pořád hrál. Sem tam jsem se za váma zašel podívat na street a občas si půjčil skate a tím to myslím začlo.


Jojo to si pamatuju a jsem rád že si vydržel a nepřestal skejtovat . Zajímalo by me jak vlastně RS vnímáš, co pro tebe znamená? Vidíš v téhle partě budoucnost?

- Vnímám to tak že RS je prostě jeden velkej kolektiv kámošů kterej se pořád a pořád zvětšuje..a to je na tom to hlavní,že skate není jen o vráceným triku ale i o kámoších se kterýma se jen tak projedeš,pokecáš a hlavně zasměješ..Budoucnost je pro mě přítomnost,protože se každej člen RS den ode dne zlepšuje..a ještě bych měl zmínit že v blízké budoucnosti začne vznikat transfusion video na který se fakt těším.


Skvělej názor, naprosto souhlasím. Předběhl si mně právě jsem se tě chtěl zeptat jelikož Trailer na Transfusion je hotovej,jak jsi s ním spokojenej? Co očekáváš od svýho partu v tomhle videu?

- Trailer mě fakt potěšil dívám se naněj skoro každej den hehe. Svůj part radši zatím nebudu zmiňovat,abych pak nebyl zklamanej z toho že to není takový jaký jsem čekal..určitě chci ale co nejvíc záběrů ze streetku,kterej u nás docela chybí.


To jo street natočíme v jinejch městech (smích). Jak by jsi zhodnotil svůj rok 2010. Jsi se vším spokojenej? Čekal si třeba větší progres?

- Myslím že jsem do toho roku co se týče skatu dal úplně všechno a za to jsem nejvíc rád..Trochu mě ale mrzí skoro 3 měsíce promeškanýho skateboardingu kvůli zlomenýmu kotníku. O to víc se budu snažit v tomhle roce..A co se týče normálního (ne)skate života tak si myslím že jsem neurazil žádný lidi ani jim nijak neubližoval a nepodrazil a pomáhal jsem hlavně doma (smích) a to beru fakt jako pozitivní zprávu pro mě.


please wait...

(Trick: varial heelflip, Foto: Jimmy Puda)


Tak to se cení , aspon ja si to cením (smích). Zastáváš aforismus: „každý den, je nejlepší den“?

- Dík (smích). Tak už jsem si potvrdil coje to aforismus (smích). Myslím, že každej den by měl být nejlepším dnem. Ikdyž mi to někdy nevýjde a jsem nějakej přešlej,tak vždycky si jdu do postele lehnout s úsměvem na rtech a proto si myslím že jsem zastáncem tohoto "rčení".


Super! více pozitivně naladěných lidí (smích). Skate už jsme nějak opustili tak mi řekni proč by si chtěl mít vousy? dej mi aspoň 3 důvody proč je mít!

- Já to ale úplně věděl že se mě na toto zeptáš,to vždycky vím (smích).Tak první důvod je, že si myslím, že je to fakt cool. Potom bych chtěl zkusit něco novýho a třetí důvod je, že bych chtěl cítit i vítr ve vousech, ne jen ve vlasech (který někdy mám a někdy ne). Jsou to jenom vousy a vždycky se daj oholit! (smích)


Tak přeju ať začnou co nejdřív růst (smích). Vím že si dostal na vánoce kytaru tak by mě zajímalo co pro tebe znamená hudba, co rád posloucháš a proč si vlastně chtěl kytaru?

- Vždycky jsem viděl ty co na kytaru umí jak na ní hrajou s takovou pohodou,tak jsem se to chtěl naučit..a přijde mi to jako dobře strávenej čas místo nudění se. Hudbu asi jako každej miluju,poslouchám všechno,nerozlišuju styly,jestli je to punk nebo rap..s vyjímkou asi takových těch kapel co jen řvou do mikráku nejde jim rozumět a vypadají utoho co nejdrsněji( je to jen můj názor). Nejlepší pecky má asi Lil Wayne, Ice Cube a poslední dobou semi líbí nějaký písničky od Shinedown


Jo někdo se zase může smát rapperum že jo ?! Je to každýho věc (smích) No tady ještě takovou delikátní klasickou otázku. Co ty a ženský v tvým životě? Chodíš teď s někym nebo jseš jeden z těch maníků co si raděj jen užijou a víc to neřeší?

- Tak s nikým teďka fakt nejsem ale hlavně to neber jako výzvu pro babynky (smích). Jen užít si fakt nechcu a nesnáším takový lidi co projedou všechno a všude hehe.Neříkám že když je nějaká akce tak jsem jak andílek,ale to je něco jinýho (smích).


Jasně akce jsou něco „uplně“ jinýho (smích) Když jsme u těch akcí tak až na silvestr tě nebylo moc vidět na různých párty a oslavách, proč na takové akce skoro vůbec nechodíš?

- Nejsem zase takovej kámoš s pitím..ale když je to fakt něco kde vím že se budu dobře bavit tak nepohrdnu.


Jo, dobrej přístup. No je to asi všechno tak ještě hoď nejakou děkovačku, nějaký „moudrý“ slova na závěr, nebo něco takovýho dávej.

- Tak dík všem co si početli snad jsem aspon trošku něčím potěšil..Dík tobě za můj first rozhovor a zdravím fakt všechny zlý i hodný (smích) a pamatujte! Žijte každej den, jako by to byl ten nejlepší !


Oukej tak dík za rozhovor měj se nejlíp!

- cya!