Info

RymarovSkate je často aktualizovaná webová stránka věnovaná Rýmařovské scéně skateboardingu a lidem kolem něj. Naleznete zde dění okolo nás, ale i všeho ostatního co tato kultura sebou přináší.

Rozhovory

Honza Gottvald

please wait...
Pro další rozhovor jste si vybrali Honzu Gottvalda, který celkem jednoznačně naši anketu vyhrál. Je to už celkem profláklej lokál, ale málo kdo o něm něco ví, spíš je to kluk co příjde, odjede si jako obvykle svoje triky do perfektu
jak na běžícím páse a jde zase domů. Ale dost už řečí, přejděme rovnou k rozhovoru!
Čáu Honzi, takže k věci. Jezdíš už nějakých pár let, ale skoro nikdo neví, jak ses vlastně dostal do RS? Jak a proč to všechno začlo?

- Čau čau, tak začlo to tak, že mě vždycky bavila hra Tony Hawk, takže jsem chtěl zkusit na skejtu jezdit i normalně, ne jenom ve hře. Mno a do RS mě asi přivedli cesty Boží (smích)


Vzpomínáš si na svoje vůbec první prkno? Jak vypadalo, kdy a hlavně odkud si k němu přišel?

- Jo, tak úlpně první byla malá (růžová) rybička od bratrance, tak to asi nepočítám a druhý už normální prkno, jsem dostal zase od sestřenice, bylo cele oranžové. Celkem dobré na naučení těch základů.


Už je to pár měsíců co ses přestěhoval na druhou stranu Rýmařova, změnilo se tím něco? Má to svoje výhody nebo spíš je to naobtíž?

- No, já to moc neřeším, je to věc kterou neovlivním, měl jsem to sice 3 minuty do skateparku teď to mám 10 minut, ale já se celkem rád procházím, takže mi to vůbec nevadí. Spíš to beru jako věc pozitivní.


Jak tě ovlivnil v životě skateboarding, je to ztráta času nebo naopak ti to v něčem pomohlo? Je to pro tebe činnost na zahnáni nudy nebo něco víc?

- Skateboarding je pro mě už součást života, rozhodně né ztráta času. Činnost na zahnání nudy to rozhodně je, ale já to dělám, protože mě to naplňuje něčím pozitivním a doufám, že vždycky bude!


Stanovil jsi si někdy nějaký cíl, čeho bys chtěl ve skateboardingu dosáhnout? a pokud ano, jaký a proč?

- Nic takového sem si nestanovil. Možná by bylo fajn něčeho dosáhnout, ale o to mi teď už tak moc nejde. Dřív jsem chtěl hodně být profík nebo tak něco (smích), ale teď už ani ne.


Takže už nestojíš o sponzora a jezdíš jen pro zábavu? Kdyby ti teď nabídli sponzoring, zvážil by jsi to?

- Jo to ano, rád bych jezdil za nějaký menší shop, ale s rozumnými podmínkami. Třeba jenom fotit nebo točit, nejsem totiž moc na ježdění závodů. To mě vůbec neláká.


Dobrá, sny už nechme být a přejděme k realitě. Jak by jsi porovnával starý underground skateboarding s tím co se teď děje ve světě, v ČR či u nás v RS?

- Tak jako mění se to hrozně moc, budu mluvit spíš k RS protože o světě a ČR toho nemám moc co psát. Tak v RS se to změnilo hlavně tím, že jezdí celkem dost lidí na tak malé město a ja jsem za to rád, že to baví čím dal víc lidí. Taky už máme skatepark, který v době mých začátků byl tak akorát sen a pro mě je ten skatepark naprosto nejlepší. (smích) Je tam taková kamarádská atmosféra, hodně srandy a dobrý lidi takže co víc si přát, že? 


Dovolím si tě opravit, už tu máme dokonce dva skateparky (smích), takže by mě zajímalo jakej máš názor na ten poměrně nový, který je součást celého areálu flemdy (zahrada hedvy)? Myslíš, že to taky pomohlo ke zlepšení skateboardingu v našem městě?

- Jo, zapomněl jsem mluvil jsem samozdřejmě o tom spodním parku u městských služeb. Nový skatepark je celkem dobrý, pomoct si myslím, že pomohl, protože se tam uskutečnil menší závod. Kterej byl mimochodem celkem v pohodičce přijeli i kluci z jiných měst, takže pohodička.


To mi připomíná, vyhrál jsi Game of S.K.A.T.E na RS money contestu, jakej z toho máš pocit? Bylo to těžký porazit takovou konkurenci?

- No, musím říct, že poslední hra se Zdenou z Krnova byla asi nejtěžší ze všech, co jsem kdy hrál, protože už jsem myslel na prohru a nakonec jsem vyhrál, takže pocit jsem měl naprosto skvělej.please wait...

(Trick: fakie heelflip, Foto: Jimmy Puda)


Myslíš, že je důležitý mít na skateboarding talent nebo to je sport, u kterýho stačí potit krev a vydřít si to? Jak je to v tvém případě?

- Myslím, že talent je dobrá věc není to potom tak těžký se učit ty triky, ale určitě se je dá naučit i bez talentu, když člověk bude hodně chtít a v mém případě? Nevím no... (smích)


Vím, že jsi měl před časem špatné období co se týče zdraví. Tuším, že něco s kloubama nebo tak něco, můžeš to trochu objasnit členářům? Jak dlouho si kvůli tomu vlastně nejezdil?

- Jsou to asi 2 roky měl jsem růstové problémy s kolenem, takže jsem nemohl asi půl roku jezdit naštěstí, to ale vyšlo tak, že byla brzo zima, proto mi to tolik nevadilo a na jaře jsem začal zase pomalu skejtovat.


Co preferuješ ve skateboardingu, respektivě zaměřuješ se teď na něco konkrétního? Všiml jsem si totiž, že dost dost času okupuješ i radius, takže tě láká mít vítr ve vlasech, který už mimochodem nemáš? (smích)

- Hehe jo (dlouhé) vlasy už nemám no takže vítr ve vlasech moc nepociťuju a rádius mě hrozně baví ani nevím proč prostě to že se tam nemusím odrážet a jen tak v chillu se vozit mě na tom baví nejvíc


Lenochu! (smích) Měl jsi někdy takovou krizy, že jsi s tím vším chtěl nadobro seknout a už se nikdy na to prkýnko nepostavit?

- Občas přišli takové dny kdy mi to nešlo, padal jsem a pobodně tak jsem měl takové debilní myšlenky že se na to vyseru ale druhej den se zas třeba jezdilo super takže žadný važnější důvod jsem neměl a snad ani mít nebudu


Tak a teď mé oblíbené otázky na tělo mimo svět skateboardingu (muhehehe). Neboj nebudu se tě ptát na to jak dlouhýho ho máš, ale zajímalo by mě, co třeba holky? Všiml jsem si, že docela často po některých slečnách pokukuješ, takže jak? Jak vypadá holka tvých snů?

- Holky ? (smích) Občas se mrknu na některé no, ale mě baví spíš skejtovat nebo hrát na kytaru, než trávit čas s holkama. (smích) Jak by měla vypadat? No tak měla by být hezká, barva vlasů je mi celkem jedno, očí taky, vlastně je mi to jedno. Prostě hlavně, aby byla v pohodě a byla s ní sranda to mi naprosto stačí.


Takže není definovatelná, proto je to výzva pro všechny slečny co tohle čtou! MÁTE ŠANCI! Ač to vyzní poněkud divně, na co se teď zeptám, tak jsi hodně zajímavá osobnost v RS a ti co tě znají to jistě potvrdí. A otázka je na to, jak by jsi popsal ve skratce svůj život. Zajímá mě, co tě zformovalo do člověka, kterým jsi nyní?

- Uuuu, to je těžká otázka! Já nevím... (smích), já prostě mám rád srandu snažím se lidi rozesmívat, aby měli lepší pocit z toho života, na kterej si všichni stěžujou, jak je nespravedlivej a podobně. Tohle já třeba vůbec neřeším, co se má stát tak se stane. Každej je svýho štěstí strůjce a já jsem se svým životem naprosto spokojenej. Mám super kámarády, super mamku, prostě na nic si nestěžuju a beru všechno v chillu. (smích)


Když už jsme u toho chillu, v poslední době bylo hodně vychillených akcí kde jsme spolu popíjeli, takže by mě zajímalo, který byly podle tebe ty nejlepší a hlavně proč?

- Nedokážu asi říct, které byly nejlepší . Mě se líbilo na všech hlavně, že tam byla dobrá atmosféra, dobrý pití, dobrý lidi, hodně srandy a dobrá hudba hehe


A dobrý žranice! (smích) Prásknu na tebe, že jsi velkej fanda Štěpoše Bichoše. Zajímalo by mě jestly se taky řídíš heslem "dont worry, dont cry, smoke ganja and fly"? (smích)

- Jo, žranice taky (smích) a Stephen celkem velkej vzor no (smích), ale tím heslem, se já fakt neřídím. (smích)


Pořídil jsi si do bytu čtyřnohýho mazlíka, kterej ti rád chodí po klávesce a užírá večeři (smích). Odkud ho vlastně máš, proč zrovna kocoura a proč to jméno Edward?

- Tak máme ho od sousedky, protože měla hodně koček. Jednu nám dala a byl to kocour, celej černej, no a jmeno Edward jsem mu dal, protože můj oblíbenej herec se jmenuje Edward Norton. Jo a tu večeři mi nakonec nesnědl. (smích)


Takže nakonec šel spat, místo dlabačky té rybičky. (smích) Bereš a žiješ svůj život tak, jako by byl jenom jeden a nic po smrti nebylo, nebo věříš v reinkarnaci? a pokud ano, v co by jsi se nejraděj reinkarnoval?

- Snažím se žít nejlíp jak umím a rozhodně věřím, že po smrti něco je a chtěl bych se reinakarnovat třeba právě v kočku. Líbí se mi totiž, jak umí být kočky akční a potom jsou uplně klidné. Hrozně uklidňující a kdybych náhodou nebyl kočičkou (smích), tak bych chtěl být orel, abych mohl lítat.


Ty jednou budeš letec kámo! (smích) Co si myslíš o nově vynalezeném elixíru (pilulce) mládí, která ti údajně zajistí stály život? (pro ty co neví o čem je řeč (bylo to jako novinka a Honzík rád čte zprávy na portálu seznam.cz)

- Vynález rozhodně skvělej, ale kde je záruka, že nebudu mít bolesti? Na co budu žít 1000 let, když mě bude všechno bolet. (smích) Navíc by nás tu zachvílí bylo hrozně moc, kdyby všichni byli nesmrtelní. (smích)


Hehe, aspoň větší výběr holek. (smích) Nebudu tě dál zdržovat, vzhledem k tomu, kolik je hodin a ty si potrpíš na dlouhej spánek. Takže jestly chceš, můžeš ještě pár slov na závěr. Já ti děkuju, že jsi si našel čas na rozhovor a přeju ti do budoucna ať ti to tam padá... Cya

- Já jsem ten kdo děkuje za rozhovor, psalo se mi super, otázky byly hodně dobrý. Na závěr bych chtěl poděkovat všem dobrým lidem, mým kamarádům, celýmu RS! Jste nejlepší kluci! (smích) Mamce za to, že je taky nejlepší (smích), celý rodině za to, že mě podporuje, Katce z Vietnamu za to, že je nejvíc hodnej člověk a všem, na který jsem zapomněl God Bless You!!!


please wait...

(Trick: fakie bs lipslaid, Foto: Jimmy Puda)