Info

RymarovSkate je často aktualizovaná webová stránka věnovaná Rýmařovské scéně skateboardingu a lidem kolem něj. Naleznete zde dění okolo nás, ale i všeho ostatního co tato kultura sebou přináší.

Rozhovory

Lukáš Nedomlel

please wait...
První rozhovor jsme udělali s Lukášem Nedomlelem nadaným, skromným a talentovaným klučinou. Je to celkem skryťák, takže vidět ho dělat velký vraždy se moc nepoštěstí. Všechno si totiž nechává do připravovaného videa Transfusion, kde bude mít svůj vlastní part. Více o Lukinovi se dozvíte v přiloženém rozhovoru...

Čáu Luke, takže první otázka která asi bude zajímat více lidí je, proč zrovna skate? jak si se k tomu vůbec dostal?

- No takže ke skejtu mě táhlo hlavně, že jezdila většina mých kámošů a lákalo mě to čím dál víc, až sem do toho spadnul a dělam tenhle rozhovor (smích)


Hehe, taková ta klasika (smích). Znám tě už nějaký ten pátek a všiml jsem si, že si změnil docela dost svou image z hopera na trochu rockovější styl, čím ta změna?

- Za to může víc věcí, ta prvni je, že se v těch velkejch hadrech moc dobře nejezdi a ta druha, že se ta hudba ode mne nějak vytratila a zacal jsem poslouchat ne co jinyho...


Jsi docela známej tím, že hodně sjíždíš americký videa může to být i tím?
který tě oslovilo teď nejvíc ze všech? máš i nějaký oblíbený part, na který
abnormálně často zíráš?

- Možná, že ňakej vliv to asi mělo, z posledních videí mě oslovilo hlavně video od amatérů z Nike SB - Debacle. Tam jsem prostě nepochopil většinu triků a taky hodně koukám na part sice ne američana ale australana Codeyho McEntira v digital smoke and mirrors videu.


Když jsi měl před nedávnem úraz s předníma zubama zvažoval jsi, že bys se skejtem skoncoval a věnoval se něčemu jinému? změnil se názor tve rodiny na to co děláš, nebo je to furt ve stejných kolejích jako dřív a podporujou tě dál?

- Žádné pochybnosti o tom, že bych přestal skejtovat mi ani nepřicházeli do hlavy. Soustředil jsem se jen na to abych si zas mohl stoupnout na tu moji bejbinu (smích)


Před nedávnem byl RS money contest a byl právě na tobě dost vidět progres. Dost se zvedla i uroveň skateboardingu v RS, jakej máš na to názor? čím to je?

- Tak každej se zlepšuje, když se tomu skejtu věnuje s chutí a radostí. Myslím si, že v RS skateboarding baví všechny, takže se ten progres musí očekávat každým dnem


Jak vycházíš s nynějším RS teamem a koho z nich máš nejradši, s kým se ti nejlíp skejtuje a proč?

- Tak mám rád všechny je to v pohodě parta a skejtuju nejradši se všema, protože se pak vrací pecičky a je plno srandy


Je ve skateboardingu něco, co tě dohání k šilenství a rozčiluje do ruda? Proč a jak by jsi to změnil, kdyby jsi měl tu možnost?

- Tak do ruda mě asi nic nerozčiluje, ale trošku mě mrzí, že ve skateboardingu začínají být pomalu všechny věci až moc komerční...


Komerční? tím myslíš relativně nové firmy na trhu jako je třeba Adidas? Máš nějakou představu o tom kde by byl skateboarding bez komerce? byl by podle tebe tam kde je teď?

- Tohle ani ne, nových značek je spousta, ale tou komercí myslím třeba novu reklamu na energy drink Burn Sice kde ten skateboarding i zpracování je masakr, ale od energy drinku bych čekal asi jinej žánr reklamy...


Aha, mno proti gustu žádný dišputát. Čemu se ještě tak věnuješ krom skejtu? a co plánuješ na zimu, když se nebude dat skejtovat?

- Tak určitě trip do španělska s Nuggetem (smích) nee sranda, s nuggetem nejedu nikam, ale měl bych jet do krytyho parku v Lošticích


To plánuješ být celou zimu v Lošticích? (smích) Co bys chtěl ještě stihnout na skejtu tenhle rok? Pojedeš si zaskejtovat i do novýho parku v Bruntále?

- No jasně odjedu v listopadu a návrat do Rýmařova až v březnu (smích). Do Bruntálskýho parku bych se podívál hrozně rád podle plánu to bude chuťovečka.

please wait...

(Trick: bs boardslide, Foto: Jimmy Puda)

Ok, teď odbočíme naprosto od skejt témat. Vím, že jsi na gymplu v Rýmařově, za chvíli ti končí povinná školní docházka, takže má otázka zpočívá v tom, co dál? jak to vidíš se svou neskejtovou budoucností?

- Tak zatim moc nevím co bych chtěl dát dělat, ale asi co nejdýl studovat, protože když je člověk student má nejmíň starostí, žádná práce, žádné povinnosti a na skejt si najdeš čas asi pokaždý, když se ti chce, ale když seš v práci tak makáš a makáš. Celej den v tahu, příjdeš domů a místo toho abys šel na skejt, tak seš rád, že si sedneš do křesla a sedíš (smích)


Stejně všichni jednou skončíme u gaučingu hele (smích) Slyšel jsem, že dost skoukáváš takový ty hollywood trháky, tak by mě zajímalo, jakej filmovej žánr máš nejradší a jestly máš nějaký oblíbený filmy?

- Tak to nevim kde si tohle slyšel já se spíš dívám na takový filmy co ti chtějí něco říct a ne jak spajdrvepř skáče po barákách, mezi ty mý oblíbený filmy patří teda klub rváčů,kult hákového kříže, sedm, přelet nad kukaččím hízdem a z českých filmů to je jasná jára cimrmann ležící spící...


Mno je mi jasný, že se nedíváš na takovej odpad. Právě klub rváčů, kult hákového kříže a sedm jsou z hollywoodu mimochodem... Kdy jsi byl naposled v kině? a na čem?

- Tak to je jiná, já myslel "hollywoodskejma trhákama" právě tenhle odpad (smích) a v kině sem nebyl ani nepamatuju, protože tady v RYU už kino nefunguje, tak jsem ani nemel možnost...


Vím taky, že v poslední době dost často vyrážíš na takovéty chill party s fellaz, máš nějakej zážitek z takové akce na kterej nikdy nezapomeneš?

- Tak zážitků bylo a bude hafo, teď jenom aby si je mozek vybavil...tak třeba jak jsme se snažili s Gottisem, Filčem a tebou rozseknout ten suk v pařezu na opíkačce (smích)


Jo to dalo zabrat po tom jablíčku, tohle pochopí asi jen ti co tam byly bohužel. Hele, co je to sakra "Super Shift" ??? (smích)

- To je nejhustější trik naší výroby (smích) je to vlastně fs nebo bs ollie otočenej jen o 90° a revertnutej do normu


Tak, blížíme se ke konci, máš radost? Co bys chtěl vzkázat všem mladejm klukům, který začínaj jezdit a můžou tě vidět už v podstatě jako svůj vzor?

- Ne klidně bych si s tebou ještě povídal celý hodiny (smích) [Pro nechápavé byla 1hodina ráno] Tak zatím nevím, že bych byl pro někoho vzorem, ale to přijde a chtěl bych vzkázat všem, ať ten skejt vyskouší a uvidí, že je to fakt zábava jakou jsme měli třeba my dneska u předělávání beden (smích)


Ok, tak chtěl bys někomu na závěr poslat „díky“? babička to jistě ocení (smích)

- Jasně všem fellaz a hlavně té babičce! (smích) jo a nehejtujte lidi k čemu vám to je? :-P poslední zdarec! a dobrou noc...


I tobě dobrou noc... a díky za rozhovor

- Hehe, nemáš zač

please wait...

(Trick: fs 5-0, Foto: Jimmy Puda)